مورد استفاده های خرید ضایعات روی

مورد استفاده های خرید ضایعات روی

فلز روی، فلز با ارزش و پرکاربردی می باشد که همواره نقش بسزایی در زندگی بشر داشته است. از همین رو، ضایعات روی نیز می توانند فواید اقتصادی بسیاری برای کشور به ارمغان بیاورند.

مهم ترینی کاربردی که می توان برای فلز روی اشاره کرد، استفاده از آن ها در پوشش های گالوانیزه برای محافظت از فولاد می باشد. پس نقش محافظتی آن ها برای ما بسیار مهم می باشد و می تواند برای افزایش دوام فولاد مورد استفاده قرار بگیرد.

جالب توجه می باشد که هم روی و هم فولاد 100 درصد قابل بازیافت می باشند. در جهانی زندگی می کنیم، که صرفه و هزینه بسیار برای نوع بشر مهم می باشد، بشر در پی آن است که از هزینه های خود بیشترین صرفه را ببرد از همین رو بسیاری از افراد ترجیح می دهند با استفاده از فلز روی، عمر فولاد را بالا ببرند تا به این طریق این کار برایشان صرفه اقتصادی داشته باشد..

بازیافت ضایعات روی

عمر محصولاتی که در آن ها از روی استفاده شده است متفاوت می باشد برای مثال در لوازم خانگی این عمر به ده تا پانزده سال می رسد اما همین روی که در بام های منازل مورد استفاده قرار می گیرد می تواند تا بیش از صد سال دوام بیابد و عمر کند.

ستون های روشنایی که در خیابان ها می بینید و از روی ساخته شده اند، تا حدود 40 سال عمر خواهند کرد، برج های انتقال نیز، عموما از روی ساخته می شوند و عمری تا هفتاد سال دارند، اما این به این معنا نمی باشد که شما می توانید یک ستون روشنایی را چهل سال پشت سر هم بدون تغییر مشاهده کندی، با اینکه این ستون های روشنایی عمری چهل ساله دارند.

اما با گذشته یک دوره چند ساله و با تغییر سلایق، پیشرفت علم و تکنولوژی، این ستون های برق و روشنایی نیز منسوخ و جایگزین می شوند، پس شاید این عمر بسیار در بعضی موارد به کار نیاید و نیاز باشد تا این ضایعات روی، دوباره مورد استفاده دیگری قرار بگیرند، همین امر موجب می شود تا به سمت بازیافت آن حرکت نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button